Wielkopolska: Podejrzany o kradzież katalizatorów zatrzymany

skradzione katalizatory fot. policja Piła

Osiem zarzutów i kara do 5 lat więzienia – to wszystko grozi 34-letniemu mężczyźnie oskarżonemu o kradzież katalizatorów wartości ponad 20 tys. zł. Pilscy policjanci zatrzymali go w chwili kradzieży następnego katalizatora.

14 września po północy oficer dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o zachowującym się podejrzanie mężczyźnie. Wszystko wskazywało na to, że prawdopodobnie kradnie części samochodowe.
– Na miejsce natychmiast zostali zadysponowani policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Patrolowo-Interwencyjnego – relacjonuje sierż. Magdalena Mróz z pilskiej policji. – Początkowo mieszkaniec Piły tłumaczył, że naprawia auto kolegi. Mundurowi nie dali wiary jego wersji i dokładnie sprawdzili samochód. Jak się później okazało, mieszkaniec powiatu pilskiego był w trakcie odkręcania katalizatora. Dodatkowo posiadał przy sobie specjalistyczne narzędzia, którymi posługiwał się przy wycinaniu części samochodowych.

Mężczyzna został zatrzymany dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji osób, które zauważyły go na parkingu. Podczas przesłuchania przyznał, że nie było to jedyne przestępstwo, którego się dopuścił.
– Ostatecznie policjanci ustalili, że był on odpowiedzialny za 6 kradzieży części samochodowych w okresie od lipca do września br. – wyjaśnia sierż. Mróz. – Dodatkowo dwukrotnie próbował dokonać zaboru, jednak jego plany pokrzyżowały osoby postronne. Wartość wyrządzonych strat szacowana jest na ponad 20 tysięcy złotych.

34-letni mieszkaniec powiatu pilskiego usłyszał łącznie 8 zarzutów, za które grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: