Wielkopolska: Podejrzani o kradzież akumulatorów zatrzymani przez policję

policja fot. Sławek Wąchała

Dwóch obywateli Gruzji zostało zatrzymanych przez kościańskich policjantów. Są podejrzani o kradzież akumulatorów do elektronarzędzi, do której doszło w jednym z kościańskich marketów.

Do kradzieży doszło 18 sierpnia. Dyżurny kościańskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży akumulatorów w jednym z kościańskich marketów.
„Skierowany na miejsce patrol zastał na miejscu pracownika ochrony, który pilnował dwóch sprawców” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. – „Z jego relacji wynikało, że ujęci mężczyźni z półek sklepowych zabrali akumulatory od elektronarzędzi, a następnie nie płacąc próbowali opuścić teren sklepu. Całą sytuację obserwował pracownik ochrony, który ujął mężczyzn i przekazał w ręce przybyłych na miejsce policjantów. Przy mężczyznach ujawnionych zostało w sumie 14 akumulatorów o łącznej wartości 1275 zł”.

Zatrzymanymi okazali się dwaj Gruzini w wieku 32 oraz 39 lat, od dłuższego czasu mieszkający w Polsce. Zostali doprowadzeni do komendy, gdzie spędzili noc w policyjnym areszcie, i usłyszeli już zarzuty próby kradzieży.
„Zatrzymani przyznali się do zarzucanego im czynu, złożyli wyjaśnienia oraz wnioski o dobrowolne poddanie się karze” – informuje kościańska policja. Obu mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.