Wielkopolska: Podejrzana o zdemolowanie ogródka restauracyjnego zatrzymana przez policję

Leszno fot. UM Leszno

37-letnia mieszkanka gminy Włoszakowice została zatrzymana przez policję, ponieważ jest podejrzana o zdemolowanie ogródka jednej z leszczyńskich restauracji. Powodem agresji był alkohol i… głód.

Jak informują leszczyńscy policjanci, 18 sierpnia właściciel jednej z restauracji zgłosił zniszczenie pięciu ozdobnych donic z roślinami, które dekorowały ogródek jego lokalu. Wartość strat wycenił na 2500 zł.

Policjanci bardzo szybko doszli do tego, kto może być sprawcą zniszczeń – wystarczyło przejrzeć nagrania z okolicznych kamer.
„Zapis monitoringu zarejestrował kobietę, w widocznym stanie nietrzeźwości, która zataczając się, usilnie przewraca donice, zbijając je oraz niszcząc roślinność” – informują policjanci. – Sprawczynią uszkodzenia mienia jest 37-letnia mieszkanka gminy Włoszakowice. Kobieta została zatrzymana jeszcze tego samego dnia w swoim domu”.

Śledczy postawili jej zarzut uszkodzenia mienia, a kobieta przyznała się do popełnienia tego przestępstwa. Powodem agresji był alkohol i głód. Jak wyjaśniła policjantom, tej nocy wypiła sporo alkoholu i zgłodniała, ale kiedy poczuła głód, to lokale gastronomiczne były już nieczynne. To ją tak zdenerwowało, że wpadła w furię i wyładowała ją na wyposażeniu ogródka wiedeńskiego.

Kobieta za swój wyczyn stanie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.