Wielkopolska: Ostrzeżenie meteo dla całego regionu. Tym razem przed upałem

upał, temperatura fot. geralt, pixabay

Kilka dni temu burze z gradem – za kilka dni ekstremalny upał. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Wielkopolski przed ekstremalnym upałem. Temperatury w dzień przekroczą 32 stopnie Celsjusza.

Według prognozy IMiGW już poniedziałek 18 lipca będzie cieplejszy, bo temperatury sięgną 26 stopni Celsjusza mimo zachmurzonego nieba. Ale już we wtorek temperatury przekroczą 31 stopni Celsjusza, a w środę będzie nawet jeszcze o stopień cieplej. Dlatego IMiGW na 19 i 20 lipca wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami obowiązujące od 19 lipca, od godziny 7.30 do 21 lipca do godziny 7.30.

Niewykluczone, że ostrzeżenie zostanie przedłużona także na czwartek, 21 lipca – długoterminowe prognozy także tego dnia zapowiadają temperatury powyżej 32 stopni w Wielkopolsce, jednak na razie IMiGW nie wydało ostrzeżenia.

Na pocieszenie synoptycy podają, że upał nie będzie tak dotkliwy jak ten czerwcowy. W nocy temperatury spadną do zaledwie 15-17 stopni Celsjusza, a więc wieczory i noce przyniosą ochłodzenie i ulgę.

Podziel się: