Wielkopolska: Nowy konkurs dla gmin, żeby zachęcić do szczepień przeciwko koronawirusowi

Aneta Niestrawska fot. WUW
500 mln zł – tyle znajduje się w puli nowego konkursu dla gmin „Rosnąca Odporność”. To nagrody dla tych samorządów, które osiągną najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r.

– Szczepienia przeciw covid-19 są jedyną szansą powrotu do normalności, szansą powrotu do życia sprzed pandemii bez obowiązujących nas obostrzeń, żebyśmy czuli się bezpiecznie – mówiła dziś wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, zachęcając do udziału w konkursie. – Dlatego wszystkie nasze działania, działania całej administracji rządu Mateusza Morawieckiego mają na celu dotarcie z rzetelną informacją o konieczności szczepień do wszystkich jeszcze niezaszczepionych osób. Wspólnie zadbajmy o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Konkurs zorganizowany przez NFZ nagradza gminy, które osiągną najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r. Mogą w nim brać udział gminy ze wszystkich powiatów w kraju – za wyjątkiem miast na prawach powiatu. Za pierwsze miejsce zwycięska gmina dostanie 1 mln zł, za drugie – 500 tys. zł, a za trzecie 250 tys. zł.

W Wielkopolsce nie ma obecnie żadnych problemów z dostępem do szczepień: co tydzień do końca września, w piątek, można się zaszczepić w siedzibach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a mobilne punkty szczepień docierają do miejsc, gdzie jest problem z dostępem do szczepień lub wyszczepialność jest zbyt niska.

W najbliższym czasie mobilne zespoły szczepiące odwiedzą także Chrzypsko Wielkie, Lubosz, Gostyń oraz Ostrów Tumski w Poznaniu – to kolejna szansa dla chętnych na zaszczepienie się bez zbędnych formalności, zapisów i rejestracji. Wystarczy tylko przyjść i mieć ze sobą dowód osobisty, by otrzymać jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.

W Wielkopolsce łącznie zaszczepionych jest ponad 3 mln osób. Liczba osób w pełni zaszczepionych to ponad 1,5 mln.

WUW

Podziel się:

Ostatnio dodane: