sobota, 24 lutego, 2024

Wielkopolska: Nowe tereny zielone w mieście. Czy mieszkańcom się spodobają?

Osiem planów stworzenia nowych, zielonych terenów w Złotowie opublikował tamtejszy urząd miasta. Mieszkańcy mogą wyrażać swoją opinię na temat każdego z planów wysyłając maila. Realizacja planów nastąpi w przyszłym roku.

“Przedstawiamy państwu koncepcje projektowe dla terenów zielonych znajdujących się w naszym mieście” – czytamy na stronie Urzędu Miasta Złotowa. – “Zaproponowane rozwiązania przysłużą się społeczności lokalnej i pozwolą stworzyć nowe miejsca do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz poprawią estetykę Złotowa!”.

akurat o brak zieleni nie musi się martwić: miasto jest otoczone lasami, w jego granicach znajduje się też pięć jezior. Jednak katastrofa klimatyczna da się we znaki wszystkim ośrodkom miejskim, nawet tym, gdzie betonu, kamienia i ciasnej miejskiej zabudowy jest stosunkowo mało. Dlatego władze Złotowa postanowiły już teraz przedsięwziąć środki, by złagodzić skutki niekorzystnych zmian klimatu.

Nowe tereny zielone mają powstać przy ulicach Sportowej, Partyzantów, Krzywoustego, Kościelnej, Świerkowej, Rogatki, Chojnickiej i Przechodniej. Mieszkańcy mogą obejrzeć plany na stronie miasta, a także je skonsultować, wysyłająć swoje uwagi na specjalnie przygotowany adres mailowy. Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku, władze Złotowa liczą, że dostaną na jej realizację pieniądze ze środków unijnych.

Strona głównaWielkopolskaWielkopolska: Nowe tereny zielone w mieście. Czy mieszkańcom się spodobają?