Wielkopolska: Nowe miejsca szczepień przeciwko koronawirusowi

Wielkopolski Urząd Wojewódzki, fot. WUW
6 sierpnia od 10.00 do 18.00 ponownie będzie można się zaszczepić w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przy al. Niepodległości 16/18 oraz jego delegaturach: Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile.

Chętni pacjenci będą mieli do dyspozycji jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. Żeby się zaszczepić, nie trzeba się wcześniej zapisywać czy rejestrować na konkretny termin lub godzinę. Wystarczy przyjść do urzędu między 10.00 a 18.00 – i takie zasady będą obowiązywały w każdy piątek do końca września.

– Wspólnie zadbajmy o zdrowie własne i naszych najbliższych – apeluje wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, który jest organizatorem akcji w ramach kampanii #OstatniaProsta.

W Wielkopolsce będzie się można zaszczepić także w kilku innych miejscach bez zbędnych formalności i wcześniejszych zapisów:

we wtorek (10 sierpnia) na terenie parafii pw. św. Michała Archanioła w Dolsku (ul. Kościelna 1) – tu będzie dostępny jednodawkowy preparat Johnson&Johnson oraz pierwsza lub druga dawka szczepionki Pfizer w godzinach od 8.00 do 15.00.

W niedzielę (8 sierpnia) na boisku LZS w Karszewie w gminie Dąbie – podczas imprezy plenerowej „Dzień Ogórka”. Godzina: od 12.00 do 18.00.

W piątek (13 sierpnia) na plaży nad jeziorem Chrzypskim ul. Jeziorna w Chrzypsku Wielkim. Godzina: od 10.00 do 18.00

Po otrzymaniu szczepionki Johnson&Johnson oraz po drugiej dawce szczepionki Pfizer każdy zaszczepiony otrzyma Unijny Certyfikat COVID, który umożliwia łatwiejsze podróżowanie po krajach Starego Kontynentu.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: