Wielkopolska: Nadchodzą upały!

Zimny i deszczowy będzie jeszcze tylko piątek. Już w sobotę wyjrzy słońce i zrobi się ciepłej, a od niedzieli czekają nas prawdziwe upały!

Według synoptyków IMGW jeszcze dziś i jutro, czyli 6 i 7 maja, nie ma co liczyć na miłą i ciepłą pogodę. Będzie padać, mogą wystąpić burze z silnym wiatrem, a temperatura nie przekroczy 9 stopni Celsjusza. W nocy mogą wystąpić przygruntowe przymrozki.

Jednak już w sobotę, 8 maja, wyjrzy słońce, a temperatury zaczną iść w górę. Co prawda w sobotę w dzień będzie 13 stopni, a w nocy zaledwie 4 stopnie, jednak już w niedzielę, 9 maja, możemy sie spodziewać 21 stopni Celsjusza w całym regionie. A na południu, w okolicach Ostrowa i Kalisza, nawet stopień czy dwa więcej. W nocy będzie 10 stopni, a więc także znacznie cieplej.

Poniedziałek, 10 maja, zapowiada się jeszcze cieplejszy: synoptycy przewidują 24 stopnie Celsjusza w dzień i 14 w nocy. Zza chmur będzie też wyglądać słońce. Podobna pogoda będzie 11 maja, natomiast 12 maja, choć nadal będzie ciepło, bo 22 stopnie, będzie padał deszcz.

W czwartek 13 maja, ma być 19 stopni w dzień, 11 w nocy i opady deszczu – i taka pogoda utrzyma się do końca tygodnia.

Podziel się: