Wielkopolska: Most w Rogalinku już otwarty!

nowy most w Rogalinku fot. WZDW

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie mostu w Rogalinku w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 i od 8 lipca samochody jadą przez Wartę nową przeprawą. Proszeni sa jednak o ostrożność – prace wykończeniowe jeszcze trwają.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich zakończył już prace na moście, jednak kolejny etap prac, związany z dokończeniem budowy skrzyżowań, kanalizacji deszczowej oraz rozbiórką starego obiektu, nadal trwa. Dlatego kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności, bezpieczną jazdę i dostosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. W najbliższym czasie właśnie z tych powodów będzie tu obowiązywał ruch wahadłowy.

– Wczoraj otwieraliśmy obwodnicę Wronek z potężnym, nowoczesnym mostem na Warcie – powiedział o otwarciu nowej przeprawy wicemarszałek Wojciech Jankowiak. – A dziś dotarła informacja, że kolejny nowoczesny most, również na Warcie, będzie służył Wielkopolanom. Ważna i oczekiwana inwestycja w Rogalinku kosztowała Samorząd Województwa ponad 63 mln zł, z czego 52 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Przeprawa wybudowana została w nowoczesnej technologii, kolejnym etapom jej powstawania mogłem przyglądać się podczas wizyt na placu budowy. A dziś most nie tylko spina dwa brzegi rzeki, ale również – co stwierdzam z zadowoleniem – pięknie wpisuje się w krajobraz Doliny Warty.

Podziel się: