Wielkopolska: Mężczyzna użądlony przez osę. Wezwano śmigłowiec LPR

śmigłowiec LPR fot. OSP Kowale Księże

W miejscowości Kaczki Średnie 56-letni mieszkaniec został użądlony przez osę. Po użądleniu bardzo źle się poczuł i jego córka wezwała pogotowie. Ze względu na możliwość wstrząsu anafilaktycznego pacjenta zabrano śmigłowcem LPR do szpitala.

Do dramatycznego wypadku doszło 9 lipca około godziny 18.00, jak informuje portal turek.net.pl. Mężczyzna został użądlony przez osę, a gdy zaczął się coraz gorzej czuć, zadzwonił do córki. To ona, obawiając się wstrząsu anafilaktycznego u ojca, czyli gwałtownej reakcji alergicznej, mogącej skończyć się śmiercią, wezwała pogotowie.

U większości osób ukąszenie jednego owada nie jest groźne, ale dla alergika uczulonego właśnie na jad owadów może zakończyć się śmiercią. A ponieważ wstrząs anafilaktyczny pojawia się bardzo szybko – czasu na reakcję jest zazwyczaj niewiele. Dlatego ratownicy medyczni po przyjeździe i zbadaniu pacjenta stwierdzili, że należy wezwać śmigłowiec LPR i zabrać go do szpitala.

Strażacy z OSP Kowale Księże i PSP Turek zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR i pacjent bezpiecznie został przetransportowany do szpitala.

Podziel się: