Wielkopolska: Mężczyzna przygnieciony przez maszynę rolniczą. Nie udało się go uratować

wypadek, Brzeźno Stare fot. KP PSP Wągrowiec

W Brzeźnie Starym pod Wągrowcem doszło do tragicznego wypadku podczas prac polowych. 49-letni mężczyzna został przygnieciony przez opryskiwacz rolniczy. Niestety, nie udało się go uratować.

Do wypadku doszło 8 października. Około godziny 10.35 wągrowieccy strażacy otrzymali zgłoszenie o przygniecionym mężczyźnie przez opryskiwacz w miejscowości Brzeźno Stare, gmina Wągrowiec.

„Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej strażacy zlokalizowali nieprzytomnego mężczyznę przygniecionego tylną konstrukcją opryskiwacza” – poinformował Piotr Kaczmarek, oficer prasowy wągrowieckiej komendy straży pożarnej. – „Strażacy po zabezpieczeniu miejsca działań oraz stwierdzeniu braku funkcji życiowych u przygniecionego mężczyzny natychmiast podjęli decyzję o użyciu narzędzi hydraulicznych w celu uwolnienia mężczyzny spod maszyny”.

Po wydobyciu mężczyzny okazało się jednak, że już nie żyje. Jego zgon potwierdziła załoga karetki pogotowia ratunkowego, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

Czynności wyjaśniające okoliczności tego wypadku bada policja.

Podziel się: