Książki na Dzień Dziecka fot. 12WBOT

Wielkopolska: Książka z okazji Dnia Dziecka

Do dzieci, które przebywają w wielkopolskich placówkach medycznych i opiekuńczych, trafiło blisko 4000 książek. To świąteczny prezent od Wydawnictwa Media Rodzina, który pomogli dostarczyć żołnierze z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Terytorialsi ze 124 blp, który wchodzi w skład 12 WBOT, odwiedzili nie tylko szpitale i Domy Dziecka. Dotarli także do podopiecznych przedszkoli w Gnieźnie i Poznaniu. Aby dodatkowo osłodzić ten wyjątkowy dzień, żołnierze dołączyli do książek słodycze.

– Chętnie zaangażowaliśmy się w tę akcję – tłumaczy ppłk Tomasz Woźniak, dowódca 124 batalionu lekkiej piechoty w Śremie. – Ostatni rok był dla wszystkich trudny ze względu na pandemię covid-19. Postanowiliśmy, że w ten wyjątkowy dzień, chcielibyśmy wywołać uśmiech na twarzach dzieci, które ten czas spędzają m.in. na leczeniu w szpitalach. Akcję udało się przeprowadzić dzięki Wydawnictwu Media Rodzina, które przekazało nam aż 4000 lektur dla dzieci w różnym wieku. Nawiązaliśmy także kontakt z fundacją „Szlachetny Bohater”.

Żołnierze utworzyli zespół, który posortował komplety oraz spakował prezenty i załadował na wojskowy pojazd. W efekcie w ciągu jednego dnia śremscy terytorialsi dostarczyli milusińskim prezenty, a swoją obecnością wywołali ogromne zaskoczenie i radość.

12 WBOT

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze