Wielkopolska: Kradzież wyrobów ceramicznych. Dwie osoby zatrzymane

skradziona ceramika fot. policja Chodzież

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali w Budzyniu dwie kobiety podejrzane o kradzież wyrobów ceramicznych wartości 30 tysięcy złotych. Grozi im do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży od dłuższego czasu prowadzili śledztwo w sprawie kradzieży wyrobów ceramicznych, do których dochodziło w jednej z budzyńskich firm. 23 sierpnia, po zebraniu dowodów, zatrzymali dwie kobiety podejrzane o te kradzieże.

„W pierwszym mieszkaniu, u 48-letniej mieszkanki Budzynia, funkcjonariusze zabezpieczyli wyroby ceramiczne na kwotę 1000 złotych, które zostały skradzione z zakładu, w którym kobieta pracowała” – informuje KPP w Chodzieży. – „W drugim mieszkaniu oraz pomieszczeniu gospodarczym należącym do innej mieszkanki Budzynia, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne wyroby ceramiczne. Ta kobieta wchodziła na teren zakładu, kiedy fabryka była zamknięta i z jego terenu zabierała składowany tam towar”.

Kryminalni łącznie znaleźli u obu kobiet 37 kartonów ceramiki, w których znajdowało się blisko 1500 sztuk różnego rodzaju wyrobów ceramicznych. W ramach tymczasowego zajęcia mienia ruchomego dokonali zabezpieczenia majątkowego wartości 7 tys. zł. Właściciel firmy oszacował straty na 30 tys. złotych.

„Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy” – podsumowują policjanci – „bowiem druga z kobiet, 43-latka, trudniła się od 2019 roku sprzedażą kradzionego towaru na jednej z internetowych platform handlowych” .

Obu kobietom grozi kara do 5 lat więzienia.