Wielkopolska: Kolejny tragiczny wypadek na kąpielisku

for. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Urazem kręgosłupa zakończył się skok do wody na kąpielisku w podleszczyńskiej miejscowości Osieczna. Ofiara trafiła do szpitala, a ratownicy tradycyjnie apelują o rozsądek i ostrożność nad wodą.

O wypadku poinformował leszczyński WOPR.
„Około godziny 15:20 na kąpielisku w Osiecznej ratownik Radosław Szymański zabezpieczał wspólnie z Policją, na gminnej desce ortopedycznej z użyciem kołnierza, mężczyznę wyciągniętego z wody z urazem kręgosłupa po skoku na główkę do wody” – podał na swoim profilu społecznościowym na FB. – „Karetka zabrała poszkodowanego do leszczyńskiego szpitala”.

To kolejny poważny wypadek nad wodą w Wielkopolsce w ciągu ostatnich kilku dni i ratownicy ponownie apelują o ostrożność podczas letnich kąpieli.  24 czerwca śmigłowiec LPR przyleciał po 35-latka, który wskoczył do jeziora w Skorzęcinie i nie wypłynął. W czerwcu odnotowano też już kilka utonięć. Sytuacji nie poprawia fakt, że jeszcze nie wszystkie kąpieliska są strzeżone przez ratowników – niektóre, między innymi właśnie Osieczna, rozpoczynają funkcjonowanie dopiero 1 lipca.

Podziel się: