Wielkopolska: 31-latek utonął. To kolejne utonięcie tego lata

zdjęcie ilustracyjne fot. L. Łada

30-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy, utonął podczas kąpieli na kąpielisku Glinianki w Mosinie. Policja apeluje do wypoczywających nad wodą o ostrożność, bo mimo że lato dopiero się zaczęło – takich przypadków już jest bardzo dużo.

Wszystko wydarzyło się 25 czerwca, jak informuje TVP Poznań. Na Gliniankach w Mosinie odpoczywał 30-letni mężczyzna, Ukrainiec. W pewnym momencie wszedł do wody, żeby popływać – i już nie wrócił na brzeg. Mężczyzny zaczęli szukać strażacy z pomocą nurka, który wyciągnął mężczyznę po około 20 minutach. Ale mimo reanimacji nie udało się u niego przywrócić funkcji życiowych.

Wielkopolscy policjanci apelują do wszystkich wypoczywających nad wodą o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Sezon kąpielowy dopiero się zaczął, a w Wielkopolsce odnotowano już naprawdę wiele utonięć – wystarczy wspomnieć te z ostatnich dni: 15-latka w Boszkowie, 26-latka w zalewie Pokrzywnickim w Szałe, mężczyzny w jeziorze Słupeckim, 20-latka, który utonął w Warcie w okolicach Środy Wielkopolskiej czy mężczyznę, który zasłabł podczas kąpieli w stawie przy ulicy Kusocińskiego i którego także nie udało się uratować.

Podziel się: