Wielkopolska: Kolejne oszustwo! Kobieta straciła dużo pieniędzy

policja fot. Sławek Wąchała

Mieszkanka gminy Bojanowo otrzymała informację od nieznajomego, że zarobiła 100 tys. dolarów na kryptowalutach. Zgodziła się na to, by pomógł jej przelać te pieniądze na prywatne konto – i w efekcie straciła 16 tys. zł.

Wszystko wydarzyło się w ubiegłym tygodniu, jak informuje portal „Rawicz24”. Do mieszkanki Bojanowa zadzwonił nieznajomy mężczyzna, który poinformował ją, że na giełdzie na kryptowalutach zarobiła 100 tys. dolarów. Kobieta zdziwiła się, ale przypomniała sobie, że około 2 lata temu zalogowała się na stronie oferującej inwestycje w kryptowaluty. Co prawda zrezygnowała z inwestowania, gdy po zalogowaniu otrzymała polecenie wpłaty pieniędzy, ale dzwoniący do niej mężczyzna zapewniał, że mimo to udało jej się sporo zarobić, bo ma szczęście.

Mężczyzna zaoferował jej pomoc w przelaniu tej kwoty za 10 proc. jej wartości. Gdy kobieta się zgodziła – polecił jej zainstalowanie programu AnyDesk na komputerze. A gdy kobieta to zrobiła i zalogowała się na swoje konto, oszust zyskał dostęp do jej danych logowania i wypłacił z niego 16 tys. zł. Oczywiście 100 tys. dolarów nawet nie zobaczyła.

Kobieta poinformowała policję o sprawie, gdy tylko zorientowała się, że została oszukana. Czy funkcjonariuszom uda się znaleźć oszusta? Nie wiadomo. Policjanci przestrzegają jednak, by nigdy nie instalować nieznanych programów na swoich komputerach i nigdy nie dawać dostępu do danych swojego konta nieznajomym.