Wielkopolska: Kolejne oddziały w szpitalach zamykane. Z powodu koronawirusa

koronawirus fot. WBOT

W ubiegłym tygodniu szpital w Gostyniu zamknął dla odwiedzających oddział wewnętrzny, w tym szpitale w Obornikach i Wągrowcu ograniczyły odwiedziny u pacjentów. Powodem jest wzrost zakażeń koronawirusem.

W ubiegłym tygodniu z powodu zakażeń koronawirusem odwiedzin na oddziale wewnętrznym zakazał szpital w Gostyniu. teraz zrobiły to dwie kolejne placówki w regionie. Jak podaje „Głos Wielkopolski”, w komunikacie SP ZOZ Oborniki czytamy, że szpital będzie zamknięty dla odwiedzających do odwołania. Wszystko z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem w powiecie, i to do poziomu alarmującego. Dlatego na oddziale wewnętrznym obornickiego szpitala obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin od 9 sierpnia do odwołania. Według danych podawanych przez Ministerstwo Zdrowia 9 sierpnia w powiecie obornickich stwierdzono 17 nowych zakażeń koronawirusem. Średnia zakażeń w powiecie jest dwukrotnie wyższa niż średnia polska.

Ograniczenia w odwiedzinach obowiązują także w szpitalu w Wągrowcu – i także z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem. W dodatku dwa przypadki to pacjenci, którzy już znajdowali się na oddziale wewnętrznym szpitala. Obaj chorzy są już odizolowani od pozostałych pacjentów, ale dlatego dyrekcja zdecydowała się na ograniczenie odwiedzin pacjentów leżących na oddziale wewnętrznym.

W przypadku chorych pacjentów nie ma zagrożenia życia, ale ich stan lekarze określają jako „średni” i obaj nadal wymagają hospitalizacji. Lekarze i personel medyczny odwiedzają ich ubrani w specjalne kombinezony powszechnie stosowane w szpitalach w czasie pandemii. W szpitalu w Wągrowcu nie ma oddziału covidowego.

Jak poinformowało 10 sierpnia Ministerstwo Zdrowia, w całej Wielkopolsce od 4 do 10 sierpnia odnotowano 1795 zakażeń koronawirusem.