Wielkopolska: Kobieta za kierownicą, a na siedzeniu obok puste butelki po piwie

interwencja fot. policja Konin

Policjanci z konińskiej drogówki zatrzymali do kontroli 52-letnią kobietę, która przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Jak się okazało – to nie było jej jedyne przewinienie. Prowadziła pod wpływem alkoholu.

Wszystko wydarzyło się 9 lipca po godzinie 16.00, w miejscowości Półwiosek Lubstowski. 52-latka, mieszkanka gminy Sompolno, prowadziła samochód dostawczy, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 20 km/h – dlatego zatrzymali ją policjanci. I zaraz po zatrzymaniu stwierdzili, że jest kompletnie pijana. Na miejscu pasażera leżały puste butelki po piwie.

„Po pierwszych słowach wypowiedzianych przez kobietę wiadomo było, że jest ona kompletnie pijana” – relacjonują policjanci. – „Mimo to 52-latka wciąż upierała się, że jest trzeźwa. Badanie alkomatem wskazało, że w jej organizmie znajduje się ponad 2,5 promila alkoholu”.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. 52-latka za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, za co grozi jej do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Natomiast za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym została ukarana mandatem w wysokości 200 złotych.

Podziel się: