Wielkopolska: Kobieta oszukana „na amerykańskiego lekarza”. Straciła dużo pieniędzy!

policja fot. Sławek Wąchała

60-letnia mieszkanka powiatu konińskiego straciła prawie 140 tys. zł na rzecz oszusta podającego się za amerykańskiego lekarza, który pracuje dla ONZ. Poznała go za pomocą jednego z serwisów społecznościowych.

„Mężczyzna przez 10 miesięcy korespondował z kobietą i budował jej zaufanie” – informuje Komenda Miejska Policji w Koninie, która zajmuje się tą sprawą. – „Obiecał, że wyśle jej paczkę z pieniędzmi i prezentem. Wkrótce okazało się, że przesyłka została zatrzymana przez służby innego kraju. Wówczas poprosił 60-latkę o wpłatę pieniędzy, by paczka mogła być dalej wysłana. Pojawiła się jednak kolejna przeszkoda z dostarczeniem przesyłki, która wymagała następnej, większej opłaty. Kobieta za każdym razem przelewała pieniądze myśląc, że pomaga mężczyźnie. Mieszkanka powiatu konińskiego zorientowała się, że została oszukana dopiero, gdy łączna suma przelewów osiągnęła blisko 140 tys. złotych”.

Kobieta 23 sierpnia zgłosiła się na policję i opowiedziała o oszustwie, a policjanci rozpoczęli śledztwo w tej sprawie. Jednak ponownie apelują, by zachować daleko posuniętą ostrożność w stosunku do znajomości zawieranych w internecie.

„Ostrzegamy przed łatwowiernością przy zawieraniu wirtualnych znajomości. Przestrzegamy również przed wysyłaniem nieznajomym osobom pieniędzy, przekazywania swoich danych osobowych, czy informacji o kontach bankowych” – apelują konińscy policjanci. – „Bądź czujny i nie daj się oszukać!”.