Wielkopolska: Kilkadziesiąt uszkodzonych samochodów na firmowym parkingu

fot. Sławek Wąchała

Urwane lusterka, rysy i wgniecenia w karoserii – tak wyglądało rano kilkadziesiąt samochodów zaparkowanych na parkingu firmy Mahle w Krotoszynie. Na szczęście monitoring nagrał podejrzanego o zniszczenie samochodów.

Jak informuje portal krotoszynska.pl, około 6.00 rano pierwsi właściciele samochodów, którzy przyszli po swoje auta na parking, zauważyli ich uszkodzenia. O sprawie została powiadomiona policja. Funkcjonariusze przede wszystkim przejrzeli zapis monitoringu – i na tej podstawie wytypowali sprawcę, 30-letniego obywatela Gruzji. Kamery nagrały, jak mężczyzna urywał lusterka zaparkowanym samochodom, uderzał w karoserie powodując wgniecenia i uszkadzając około 20 aut.

Identyfikacja podejrzanego i jego miejsca pobytu już nie była problemem. Funkcjonariusze zatrzymali Gruzina i przewieźli do komendy policji w Krotoszynie, jak poinformował portal Piotr Szczepaniak, rzecznik krotoszyńskiej policji. Nie można go jednak było przesłuchać, bo mężczyzna był pijany – będzie to możliwe dopiero jutro, gdy wytrzeźwieje. Wtedy też usłyszy zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi do 5 lat więzienia.

Na razie policjanci zbierają dowody – dotąd zgłosiło się już ponad 20 właścicieli uszkodzonych samochodów, a straty oszacowano na 29 tys. zł. Jednak cały czas zgłaszają się nowe osoby. Przy okazji wyszło na jaw, że wcześniej podejrzany ukradł rower o wartości 800 zł. Pojazd został już mu odebrany i wrócił do właściciela.

Podziel się: