Sprawdzanie zgód TCF
środa, 2 lipca, 2025

Wielkopolska: Kierował hulajnogą po alkoholu. Dostał pokaźny mandat!

Pilscy policjanci w nocy z 5 na 6 października zatrzymali do kontroli mężczyznę jadącego na hulajnodze elektrycznej. Podejrzliwość funkcjonariuszy wzbudził sposób jazdy mężczyzny, a kontrola wykazała, że ich podejrzenia były uzasadnione.

Kontrola miała miejsce tuż przed północą, a 34-letni pilanin jechał hulajnogą przez centrum Piły. „Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt, iż badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko promil alkoholu w organizmie” – informują pilscy policjanci. – „Konsekwencje takiego zachowania są jasno określone w Kodeksie Wykroczeń. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych”.

Policjanci przy okazji przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami jazda w stanie nietrzeźwości takimi urządzeniami jak np. hulajnoga elektryczna, deskorolka lub rower jest zabroniona.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaPiłaWielkopolska: Kierował hulajnogą po alkoholu. Dostał pokaźny mandat!