Wielkopolska: Jedna z najstarszych mieszkanek powiatu nie żyje. Miała 103 lata

fot. pixabay

Aurelia Kwiatkowska, podopieczna Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim, zmarła w wieku 103 lat. O jej śmierci poinformował Paweł Rajski, starosta powiatu ostrowskiego.

„Dziś w 103. roku swojego życia zmarła Aurelia Kwiatkowska najstarsza mieszkanka naszego Domu Pomocy Społecznej i jedna z najstarszych mieszkanek Ostrowa” – napisał starosta na swoim profilu na FB. – „W maju 2021 była honorowym gościem na podpisaniu aktu erekcyjnego w nowym DPS-ie. Żartowaliśmy wówczas i umawialiśmy się, że wspólnie przetniemy wstęgę na otwarciu. Pani Aurelio zabrakło niewiele…, jakieś dwa miesiące, żeby to się ziściło. Niech Pani Spoczywa w pokoju!”

Jak podaje portal wlkp24.info, Aurelia Kwiatkowska urodziła się 17 sierpnia 1919 roku w miejscowości Kurzjama, obecnie w województwie łódzkim, a później przeniosła się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie mieszkała do 27. roku życia. Później wyjechała do Łodzi, gdzie pracowała w fabryce włókienniczej, ale po latach znów wróciła do Ostrowa. Ostatnie lata życia spędziła w tamtejszym DPS, tam też obchodziła setne urodziny.

Podziel się: