Wielkopolska: Jedna osoba zginęła z powodu silnego wiatru. Drzewo spadło na samochód

Straż Pożarna fot. Sławek Wąchała

W miejscowości Babi Dwór na drodze krajowej nr 11 z powodu uderzenia orkanu Eunice drzewo spadło na samochód. Jedna osoba nie żyje, jedna odniosła obrażenia. Droga jest nieprzejezdna.

„W woj. wielkopolskim, m.Babi Dwór, na skutek wiatru drzewo upadło na samochód – 1 osoba poniosła śmierć i 1 została ranna” – informują wielkopolscy strażacy.

Do tragicznego wypadku doszło około godziny 9.00 rano. Na busa jadącego DK11 na wysokości miejscowości Babi Dwór w powiecie złotowskim, w gminie Okonek, przewróciło się drzewo. Jedna osoba odniosła tak poważne obrażenia, że mimo natychmiastowej pomocy, nie udało się jej uratować.

Zdarzenie miało miejsce przed godz. 9. Na busa przewróciło się drzewo, jadąca autem osoba zmarła, mimo udzielonej jej pomocy medycznej.

To drugi śmiertelny wypadek z powodu orkanu Eunice. Do pierwszego doszło w Międzyrzecu Podlaskim w województwie lubelskim. Tam także drzewo spadło na samochód.

Jak informuje Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy KG PSP, strażacy od godz 00:00 do 09:00 rano w sobotę 19 lutego odebrali już 6378 zgłoszeń.

Źródło: KG PSP