Wielkopolska: Gdzie można się zaszczepić w ten weekend przeciwko koronawirusowi?

Wielkopolski Urząd Wojewódzki, fot. WUW

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu i delegatura w Kaliszu oraz park w Osieku Małym. W tych miejscach w weekend będzie można się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Organizatorem szczepień jest wojewoda wielkopolski.

W najbliższy piątek (27 sierpnia) w godzinach od 10.00 do 18.00 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18) oraz w delegaturze w Kaliszu w godzinach od 10.00 do 16.00 będzie się można zaszczepić przeciw covid-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson oraz pierwszą lub drugą dawką szczepionki firmy Pfizer. Na szczepienia mogą przyjść także dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia.

Akcje w WUW będą się odbywały w każdy piątek, do końca września, a osoby zainteresowane szczepieniami nie muszą się wcześniej rejestrować na konkretny termin czy godzinę. Każda osoba po otrzymaniu szczepionki otrzyma Unijny Certyfikat COVID, który umożliwia łatwiejsze podróżowanie po krajach Europy.

W najbliższym czasie mobilne zespoły szczepiące pojawią się także 29 sierpnia na dożynkach gminnych w Osieku Małym. Szczepienia będą się odbywały w parku od godziny 14.00 do 18.00. Szczepionkę Johnson&Johnson mogą przyjąć osoby w wieku od 18. do 80 lat.

Podziel się: