Wielkopolska: Funkcjonariusze KAS zlikwidowali punkt nielegalnych gier hazardowych

akcja przeciwko nielegalnemu hazardowi fot . KAS

60 nielegalnych automatów do gier hazardowych, system monitoringu, telefony komórkowe, laptopy oraz gotówka. Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała punkt organizujący nielegalne gry hazardowe.

17 sierpnia 30 funkcjonariuszy Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, przeszukało lokal z automatami do gier w Lesznie.
„Rewizja wykazała, że automaty do gier hazardowych działają w tym miejscu nielegalnie” – informuje KAS. – „Cztery urządzenia zostały zatrzymane. Tego samego dnia funkcjonariusze dotarli do informacji, że do lokalu mają trafić kolejne automaty. Lokal przeszukano ponownie następnego dnia. Na miejscu znaleziono kolejne 4 urządzenia i przesłuchano 3 pracowników firmy, do której należały automaty”.

Funkcjonariusze dodatkowo wykryli jeszcze kolejne dwie lokalizacje w okolicach Leszna, w których mogły znajdować się magazyny z nielegalnymi urządzeniami – i ich podejrzenia się potwierdziły. Znaleźli tam 52 nielegalne automaty.

– W trakcie trzydniowych działań zabezpieczono 60 automatów do gier hazardowych, system monitoringu, 3 telefony komórkowe, 3 laptopy oraz blisko 23 tys. zł w gotówce – podsumowała Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.