Wielkopolska: Ekstremalne upały w regionie. Do 34 stopni Celsjusza!

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Dla zachodniej części regionu obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed ekstremalnym upałem, dla środkowej – pierwszego stopnia. Jedynie w powiecie konińskim i części kaliskiego temperatury mają być w normie.

Ostrzeżenie drugiego stopnia zostało wydane dla powiatów czarnkowsko-trzcianeckiego, obornickiego, szamotulskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, poznańskiego, średzkiego, wolsztyńskiego, grodziskiego, kościańskiego, śremskiego, leszczyńskiego, gostyńskiego i rawickiego.

„Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C, lokalnie w niedzielę do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C” – informuje IMiGW zaznaczając, że ostrzeżenie może być kontynuowane.

Ostrzeżenie obowiązuje 18 czerwca od godziny 12.00 do 19 czerwca, do godziny 20.00.

Z kolei dla powiatów złotowskiego, pilskiego, chodzieskiego, wągrowieckiego, gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, słupeckiego, jarocińskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego i części kaliskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C, lokalnie w niedzielę do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 17°C” – informuje IMiGW. Ostrzeżenie obowiązuje od 18 czerwca, od godziny 12.00 do 19 czerwca, do godziny 20.00 i także może być kontynuowane.

Podziel się: