Wielkopolska: Egzaminów na prawo jazdy nie będzie. Egzaminatorzy walczą o podwyżki

Leszno fot. UM Leszno

Prawie stuprocentowej podwyżki chcą egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie. Wszyscy przystąpili do ogólnopolskiego strajku i egzaminy w Lesznie nie będą się odbywać.

Część egzaminatorów jest na zwolnieniach lekarskich, inni na urlopach na żądanie. Jak informuje Radio Poznań, wszyscy chcą podwyżki wynagrodzenia z 5,5 do ponad 10 tys. zł. Część egzaminatorów wzięła urlop na żądanie, część poszła na zwolnienia lekarskie.

Jarosław Sobczak, dyrektor leszczyńskiego WORD, powiedział rozgłośni, że próbował rozwiązać problem idąc na pewne ustępstwa z wynagrodzeniami, jednak nie jest w stanie zapewnić egzaminatorom wynagrodzeń w tej wysokości, jakiej oczekują.

Jedyne, co udało mu się osiągnąć, to odroczenie protestu, by zdążyć powiadomić osoby zdające egzaminy, że są odwołane. Nie wszyscy są mieszkańcami Leszna, niektórzy przyjeżdżają z regionu, a dziennie egzaminy teoretyczne i praktyczne zdaje tu ponad 100 osób. Dla nich uprzedzenie, że egzamin się nie odbędzie, to ważna informacja.
Egzaminy ponownie rozpoczną się w poniedziałek, 19 września.

Podziel się: