Wielkopolska: Dworce ponownie otwarte po przebudowie. „Dzięki takim inwestycjom jak te kolej zmienia się na lepsze”

fot. PKP

PKP poinformowało o końcu przebudowy dwóch dworców na terenie Wielkopolski – w Kobylnicy i Pobiedziskach. Budynki mocno się zmieniły, zachowano natomiast ich historyczny charakter.

– Dworce w Kobylnicy i Pobiedziskach to kolejne zabytkowe obiekty, które przeszły olbrzymią przemianę, łącząc w sobie historię z nowoczesnością. Dzięki takim inwestycjom jak te kolej zmienia się na lepsze, stając się coraz ciekawszą alternatywą dla transportu indywidualnego. Natomiast dworce stają się ważnymi przestrzeniami dla społeczności lokalnej – wyjaśnił Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

W przypadku dworca w Pobiedziskach renowacji została poddana elewacja budynku. Zwrócono przy tym uwagę na detale architektoniczne. Dodatkowo cała bryła ma być podświetlana w nocy. W środku obiektu ma natomiast powstać biblioteka.

Elewacja przeszła renowację również w Kobylnicy. Tam też wzięto pod uwagę detale architektoniczne. Wyremontowany obiekt również ma być podświetlany w nocy.

Przebudowa dworca w Pobiedziskach kosztowała 6,88 miliona złotych brutto. Dworzec w Kobylnicy kosztował 5,71 miliona złotych brutto. Prace trwały dwa lata.

Podziel się:

Źródło: PKP