Wielkopolska: Dwa pożary maszyn rolniczych na polu. Strażacy apelują o ostrożność!

pożar balotnicy fot. OSP Pawłowice

W środowe popołudnie na polu w Mierzejewie w powiecie leszczyńskim doszło do pożaru maszyny rolniczej. To drugi taki przypadek w tym tygodniu i strażacy apelują do rolników o zachowanie ostrożności podczas prac polowych.

„Około godziny 18:30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru maszyny rolniczej między miejscowościami Mierzejewo – Lubonia” – poinformowali strażacy z OSP Pawłowice. – „Po przybyciu na miejsce akcji rozpoczęliśmy działania gaśnicze. Do naszych zadań należała pomoc w gaszeniu maszyny oraz zabezpieczanie miejsca akcji przed rozszerzeniem się ogniska pożaru”.

Podczas prac polowych zapaliła się prasa do słomy, tak zwana balotnica. Akcja gaśnicza trwała godzinę. Na szczęście rolnik, gdy zauważył ogień, natychmiast zabezpieczył teren wokół maszyny, co uniemożliwiło przeniesienie się ognia na sąsiednie pole, pełne nieskoszonego zboża.

To kolejny taki pożar w okolicach Leszna, jak informuje portal leszno.naszemiasto.pl. Dwa dni wcześniej spłonęła maszyna do balotów w Długich Starych. Strażacy apelują do rolników o ostrożność podczas prac polowych i sprawdzali stan maszyn przed wyjazdem na pole oraz podręcznych gaśnic. Lepiej wydać pieniądze na dodatkowe zabezpieczenia, niż stracić miliony z powodu spalonej maszyny i straconych zbiorów.

Podziel się: