Wielkopolska: Dron kontrolował kierowców. Rekordowo wysokie mandaty!

dron fot. policja Turek

46 wykroczeń i mandaty wartości 22 tysięcy złotych. To efekt akcji, podczas której policjanci z KPP w Turku wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu sprawdzali, jak kierowcy przestrzegają przepisów.

Dron dzięki swojej mobilności oraz wszechstronności zastosowania jest coraz częściej wykorzystywany w pracy policjantów. Tym razem akcja odbywała się na drodze wojewódzkiej nr 470 w miejscach, gdzie często, jak wynika z dotychczasowych obserwacji funkcjonariuszy, dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, kolizji i wypadków. Policjanci drogówki dzięki obserwacji z powietrza mogli niepostrzeżenie przyjrzeć się kierowcom łamiącym przepisy – i zdyscyplinować tych najbardziej nieodpowiedzialnych.

„W czasie kilkugodzinnych działań przy wykorzystaniu drona funkcjonariusze ujawnili 46 wykroczeń w ruchu drogowym i nałożyli mandaty na łączną kwotę ponad 22 tysięcy złotych” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku. – „Najwyższy mandat w wysokości 2,5 tysięcy złotych otrzymała kierująca, która jechała z prędkością 151 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem punktów na konto kierującej trafiło ich 15”.

Wysokie mandaty to efekt wprowadzenia nowego taryfikatora, który miał być batem na piratów drogowych. Niestety, jak wynika z doświadczeń policjantów, nadal wielu z nich wysokość mandatów nie powstrzymuje od nierozsądnych i niebezpiecznych zachowań na drodze. Dowodem są choćby wyniki akcji na drodze wojewódzkiej nr 470.

https://www.facebook.com/KPPTurek/videos/581914687075721/

Podziel się:

Ostatnio dodane: