Wielkopolska: Dramatyczny wypadek na moście i zakleszczony samochód

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Kierowca bmw jadąc przez Rondo Czarnego Legionu stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierki mostu nad rowem Brzezinka. Zakleszczył się w nich tak, że strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by go wydostać.

Do wypadku doszło 6 sierpnia około godziny 21.00, jak informuje portal gostynska.pl. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód marki BMW zjeżdżając z ronda stracił panowanie nad kierownicą, przejechał przez wąski chodnik, przebił barierki mostu i zawisł na jednym z przęseł. Kierowca prawdopodobnie jechał z bardzo dużą prędkością, bo tak zaklinował auto między barierkami, że strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, lawety z HDS-em, czyli hydraulicznym dźwigiem samochodowym, żeby go wyciągnąć.

Zdarzenie na kilkanaście minut zablokowało ruch wokół Ronda Czarnego Legionu. Na szczęście ani kierowcy samochodu, ani jego pasażerom nic się nie stało. Kierowca był też trzeźwy. Tłumaczył funkcjonariuszom, że pierwszy raz wsiadł za kierownicę samochodu tej marki, co zapewne także przyczyniło się do wypadku. Policjanci wręczyli mu mandat, dostał też punkty karne.