Wielkopolska: Dom zapalił się od pioruna. Strażacy ratowali 96-letnią kobietę

straż pożarna, zdjęcie ilustracyjne fot. KM PSP Kalisz

Pożar domu jednorodzinnego przy ulicy Piaskowej i reanimacji jego 96-letniej lokatorki. To skutki burzy, która przeszła nad Lesznem. Pożar wybuchł po tym, jak w dom uderzył piorun.

Burza nad Lesznem rozpoczęła się po godzinie 19.00, a około 20.00 piorun uderzył na Zatorzu, na ulicy Piaskowej. Jak informuje Głos Wielkopolski, mieszkańcy sąsiednich domów usłyszeli bardzo głośny huk, a kilkanaście minut później zobaczyli samochody straży pożarnej.

W budynku, w który uderzył piorun, mieszkała samotnie 96-letnia kobieta. Pożar zaczął się w pokoju, w którym akurat siedziała, oglądając telewizję. Strażacy musieli wydostać starszą panią z budynku – gdy do niej dotarli, była już nieprzytomna ze względu na podtrucie czadem i trzeba było ją reanimować.

Kobieta odzyskała przytomność i przewieziono ją do szpitala. Pożar ugaszono, a strażacy pojechali na kolejne interwencje: na ulicach Francuskiej i Nowerskiej mieszkańcom dały się z kolei we znaki intensywne opady deszczu. Zalało im posesje i strażacy musieli użyć swoich pomp.