Wielkopolska: Czworo kajakarzy wpadło do rzeki

Prosna, OSP Chocz fot. OSP Chocz

Dwa kajaki przewróciły się podczas spływu Prosną na odcinku między Choczem a Rokutowem. Cztery osoby znalazły się w wodzie, a pomogli im strażacy z OSP Chocz. Choć wyglądało to groźnie, nikomu nic się nie stało.

Do interwencji strażaków z OSP Chocz doszło w niedzielne przedpołudnie 28 sierpnia.
„W trakcie spływu kajakowego doszło do wywrócenia się dwóch kajaków, wskutek czego cztery osoby znalazły się w wodzie i potrzebowały pomocy” – opisują strażacy. – „Spływ kajakowy zabezpieczany był przez ratowników WOPR, którzy pierwsi udzielili pomocy poszkodowanym”.

Akcja ratunkowa nie była łatwa, ponieważ w Prośnie jest teraz więcej wody i rzeka płynie szybciej. W dodatku do zdarzenia doszło akurat na takim odcinku Prosny, gdzie brzegi są strome. Kajakarze nie mogli wyjść samodzielnie na brzeg, nie można im też było pomóc z brzegu.

„Nasi ratownicy jak i ratownicy z KPPSP Pleszew zwodowali łodzie na przystani w Choczu i wyruszyli w górę rzeki z pomocą. Kajakarze zostali podjęci przez ratowników do łodzi i bezpiecznie ewakuowani na przystań w Choczu” – wyjaśniają strażacy z OSP Chocz.

Nikomu nic się nie stało, a uczestnicy spływu byli trzeźwi.