Wielkopolska: Ciało 91-latka wyłowione ze stawu. Sprawą zajmuje się policja

Straż Pożarna fot. Sławek Wąchała

W stawie w miejscowości Moszczanka niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego znaleziono ciało mężczyzny, 91-letniego mieszkańca gminy. Wyłowili je strażacy. Sprawą zajmuje się policja.

Ciało w stawie zauważył 30 czerwca przed południem, około godziny 11.40, jeden z przechodniów, jak podaje portal wlkp24.info. Do akcji natychmiast wkroczyli strażacy z OSP Raszków i to oni wyłowili ciało. Na wszelki wypadek wezwano też karetkę pogotowia, jednak po wyciągnięciu ciała na brzeg okazało się, że na pomoc już jest za późno.

W stawie w Moszczance (gmina Raszków) jeden z przechodniów zauważył ok. 11.40 unoszące się na wodzie ciało mężczyzny. – Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z OSP Raszków, którzy podjęli z wody ciało. Przekazali je zespołowi ratownictwa medycznego, który stwierdził zgon – wyjaśnia kpt. Tomasz Chmielecki, oficer prasowy PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak informują przedstawiciele służb, to mężczyzna w wieku 91 lat. O sprawie został powiadomiony prokurator. Pod jego nadzorem będzie prowadzone śledztwo.

Podziel się: