Wielkopolska: Były wicewojewoda odszedł ze swojej partii

wicewojewoda Maciej Bieniek fot. FB

Maciej Bieniek w połowie lipca zrezygnował ze stanowiska wicewojewody wielkopolskiego, a wczoraj poinformował, że odchodzi ze swojej partii, z Porozumienia. „Zabrakło kompromisu” – poinformował w mediach społecznościowych.

Były wicewojewoda wkrótce po opuszczeniu stanowiska został wiceprezesem Miejskiej Spółki Komunalnej Aqualift w Międzychodzie. A teraz poinformował o opuszczeniu swojej partii, czyli Porozumienia Jarosława Gowina.

„W związku z ostatnimi wydarzeniami i opuszczeniem Zjednoczonej Prawicy przez Porozumienie Jarosława Gowina, podjąłem decyzję o rezygnacji z dalszego członkostwa w partii. Podczas zarządu krajowego głosowałem przeciwko wycofywaniu się ze współpracy z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską” – napisał w mediach społecznościowych. – „Rząd koalicyjny wymaga od wszystkich partnerów gotowości do kompromisu, a takiego kompromisu, po siedmiu latach współpracy, niestety zabrakło. Wszystkim moim dotychczasowym koleżankom i kolegom życzę jak najlepiej. Dziękuję!”.

Maciej Bieniek był liderem partii w Poznaniu i Wielkopolsce. Nie wiadomo, kto go teraz zastąpi na tym stanowisku. Były wicewojewoda jednak, mimo że odszedł z partii, nie zamierza odchodzić z polityki. Zapowiedział, że nadal będzie się nią zajmował.

 

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: