Wielkopolska: Burze z gradem i bardzo silne opady deszczu. IMiGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia!

Burza Poznań fot. Sławek Wąchała

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu w środkowej i południowej części Wielkopolski. Ostrzeżenie wydało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 40 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad” – informuje IMiGW.

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: poznańskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, leszczyńskiego, kościańskiego, śremskiego, średzkiego, wrzesińskiego, jarocińskiego, gostyńskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, rawickiego i kaliskiego. W powiatach ostrowskim, kępińskim i ostrzeszowskim dodatkowo może spaść grad.

Burze z gradem mogą występować od 29 czerwca, od godziny 21.00, do 30 czerwca do godziny 5.00 rano. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, by w czasie burz nie szukać schronienia pod drzewami i ostrzega, że intensywne opady deszczu i silny wiatr mogą spowodować przerwy w dostawie prądu.

Podziel się: