piątek, 23 lutego, 2024

Wielkopolska: Brutalne pobicie seniora. Bo nie chciał dać papierosa

Do siedzącego na ławce w gnieźnieńskim parku 62-latka podszedł bezdomny, prosząc o papierosa. Gdy mężczyzna odmówił, rzucił się na niego, pobił, a także ukradł mu telefon komórkowy i 400 zł. Policjanci zatrzymali podejrzanego w tej sprawie.

Wszystko wydarzyło się 21 września w parku Kościuszki w Gnieźnie. Jak ustalili gnieźnieńscy policjanci, bezdomny 29-latek podszedł do 62-latka siedzącego na ławce i poprosił o papierosa.
‘Gdy ten mu odmówił, sprawca zażądał od niego wydania pieniędzy” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. – “Pokrzywdzony próbował zignorować żądanie, wstał i chciał opuścić park. Wtedy napastnik zaczął zadawać uderzenia i kopnięcia, po czym zabrał mu telefon komórkowy i około 400 złotych. Następnie wraz z drugim 34-letnim bezdomnym, podnieśli pobitego mężczyznę i posadzili na ławce”.

Zakrwawionego mężczyznę zauważyli przechodnie i wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala. Ze względu na doznane obrażenia musiał tam spędzić sporo czasu, dlatego też policjanci zostali poinformowani o wszystkim dopiero dwa tygodnie później. I wtedy rozpoczęli poszukiwania napastnika.

W znalezieniu podejrzanego bardzo pomógł miejski monitoring – dzięki niemu funkcjonariusze dysponowali wizerunkiem podejrzewanego o ten czyn. Identyfikacja już nie nastręczała większych problemów szybko policjanci zatrzymali napastnika podejrzanego o rozbój oraz dwie inne osoby w wieku 34 i 45 lat, mające związek z tym przestępstwem.

Cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty – 29-latek usłyszał zarzut rozboju i uszkodzeniu ciała.
5 października Sąd Rejonowy w Gnieźnie zadecydował o zastosowaniu wobec 29-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Strona głównaGnieznoWielkopolska: Brutalne pobicie seniora. Bo nie chciał dać papierosa