Wielkopolska: Będą pieniądze na miejsca w żłobkach. Z programu „Maluch plus”

żłobek fot. UMP
40 mln zł i 1687 nowych miejsc dla dzieci w wieku do 3 lat – to efekt kolejnej edycji programu „Maluch plus”. Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski, właśnie omówił z jednostkami samorządu terytorialnego, przedsiębiorcami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych 4 zasadnicze moduły programu.

Wojewoda przypomniał także, że w ubiegłym roku wysokość ogólnej kwoty dotacji wynosiła blisko 25 mln zł. W 2020 roku województwo wielkopolskie w ramach resortowego programu otrzymało do wykorzystania ponad 40 mln zł. Łącznie w tym roku zaplanowano do utworzenia 1687 nowych miejsc opieki, a dofinansowanych zostanie 8253 już funkcjonujących.

„Maluch plus” to program, który wspiera tworzenie i utrzymanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, a także pozwala łączyć rodzicielstwo z pracą zawodową. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, ale także innych podmiotów, które chcą tworzyć żłobki. Środki przekazywane są na tworzenie nowych miejsc, ale także na ich utrzymanie. Budżet tegorocznej edycji to 450 mln zł.

WUW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: