Wielkopolska: Atak na ekspedientkę w sklepie. Sprawą zajmuje się policja

policja fot. Sławek Wąchała

Do niecodziennego wydarzenia doszło w jednym ze sklepów w Szamotułach. Ekspedientka odmówiła klientce sprzedaży hot-doga, bo miała za mało pieniędzy. Ta w odpowiedzi próbowała ją pobić i obrzuciła napojami w puszkach. Sprawą zajmuje się policja.

Do incydentu doszło wieczorem 8 sierpnia, jak informuje portal „Szamotuły Nasze Miasto”. Do jednego z szamotulskich sklepów weszła kobieta, która chciała kupić hot-doga. Była jedyną klientką w sklepie.

Jednak ekspedientka odmówiła sprzedaży: kobieta miała za mało pieniędzy, a ona, bez zgody właściciela sklepu, nie mogła samowolnie zmienić ceny. Gdy wyjaśniła to klientce – ta wpadła w szał. Usiłowała schwycić wiaderko z ogórkami małosolnymi i rzucić nim w ekspedientkę, na szczęście jej się to nie udało. Udało jej się natomiast uderzyć kobietę kilkakrotnie w twarz i podrapać ją, a później schwyciła napoje w puszkach stojące na półce i zaczęła nimi rzucać w sprzedawczynię.

Kobieta cały czas groziła też ekspedientce i mimo nakazów opuszczenia sklepu – nie chciała tego zrobić. Gdy w końcu wyszła – to po chwili wróciła, ukradła butelkę piwa i zaczęła nią uderzać o drzwi sklepu. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu w sklepie.

Poszkodowana wezwała policję. Gdy zdecydowała się złożyć zawiadomienie o kierowaniu wobec niej gróźb karalnych, policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Policjanci zabezpieczyli monitoring sklepu i wyjaśniają okoliczności zdarzenia.