Akcja policja 1 fot. KWP

Wielkopolska: Alarmy bombowe w szkołach

Nowy rok szkolny już tradycyjnie rozpoczął się od alarmów bombowych w wielu placówkach. W regionie odnotowano ich kilkadziesiąt. Jak zawsze przy tej okazji policjanci przypominają, że za fałszywą informację o bombie grozi do 8 lat więzienia.

Jak informuje portal lm.pl od rana policja otrzymała informacje o siedmiu alarmach bombowych w placówkach oświatowych: w Koninie, Mąkolnie w gminie Sompolno, Licheniu i Kleczewie. Wszystkie zgłoszenia były sprawdzane – i wszystkie okazały się fałszywe. Trwają poszukiwania sprawców.

W Kaliszu natomiast i regionie kaliskim ostrzeżenia o podłożonej bombie otrzymało aż 21 placówek oświatowych, jak informuje portal faktykaliskie.pl. Alarmy dotyczyły 14 szkół w samym Kaliszu i 7 w regionie. Jedna szkoła została ewakuowana, bo taką decyzję podjęła dyrekcja, zanim placówkę sprawdzili policjanci i strażacy.

Od kilku już lat policjanci 1 września mają pełne ręce roboty własnie ze względu na fałszywe alarmy bombowe. Funkcjonariusze przypominają, że to, co może się wydawać wielu osobom świetnym żartem, jest przestępstwem zagrożonym karą do 8 lat więzienia.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze