Wielkopolska: Akcja ratunkowa na jeziorze. Przewrócił się rower wodny

wypadek, jezioro Biezdruchowskie fot. WOPR Wielkopolska

Najpierw zaczął nabierać wody, a później przewrócił się do góry dnem. Do wody wpadł dorosły i dwójka dzieci, a jedno z nich zostało uwięzione pod pojazdem. Na szczęście dzięki czujnym ratownikom WOPR wszystko dobrze się skończyło.

Wypadek zdarzył się 20 lipca o godzinie 12.20. WOPR Wielkopolska opisał wypadek ku przestrodze na swoim profilu.
„Słoneczny dzień, brak wiatru, brak fal, brak innych jednostek. Czy w takich warunkach może dojść do wypadku jednostki pływającej?’ – napisali ratownicy. – „Około godziny 12:20 na Jeziorze Biezdruchowskim doszło do wypadku z udziałem roweru wodnego. Jednostka zaczęła nabierać wody, aby ostatecznie przewrócić się do góry dnem. Na pokładzie znajdowały się 3 osoby (1 osoba dorosła i 2 dzieci). Cała załoga wpadła do wody, przy czym starsze dziecko znalazło się pod pokładem. Do akcji natychmiast przystąpili ratownicy WOPR z pobliskiej plaży strzeżonej. Ratownikom udało się wydostać uwiezioną dziewczynkę spod pokładu”.

W całym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał i nie wymagał dalszej pomocy medycznej, jak informują ratownicy, dziękując też wszystkim osobom, które zaangażowały się w niesienie pomocy w tym zdarzeniu.

Podziel się: