Wielkopolska: 36-latek z zarzutami posiadania narkotyków

amfetamina fot. policja Czarnków

Blisko 30 gramów amfetaminy zabezpieczyli policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego trzcianeckiego komisariatu u 36-letniego mężczyzny. 36-latek próbował schować narkotyki w… bucie, jednak policjanci to zobaczyli.

Mężczyzna „wpadł” 11 sierpnia. Krótko przed godziną 19.00 policjanci z trzcianeckiego patrolu zauważyli na ulicy Broniewskiego mężczyznę, który na ich widok zachowywał się dość nerwowo. W pewnym momencie mundurowi zwrócili uwagę, jak wkłada do prawego buta mały pakunek. Podczas czynności wyszło na jaw, że była to malutka paczuszka zawierająca amfetaminę, która próbował ukryć.

„Kolejne porcje narkotyku funkcjonariusze znaleźli w paczce po papierosach” – informuje trzcianecka policja. – „W sumie mundurowi zabezpieczyli blisko 30 gramów substancji psychotropowej. Zaraz po zatrzymaniu podejrzany trafił do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania narkotyków. 36-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa”.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat więzienia.