Wielkopolska: 34-latka podejrzana o kradzieże w marketach w całej Polsce. Zatrzymali ją policjanci z Wyrzyska

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

34-letnia obywatelka Mołdawii jest podejrzana o kradzieże wartości 21 tysięcy złotych. Zatrzymana przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wyrzysku, usłyszała zarzuty i została tymczasowo aresztowana.

Wszystko zaczęło się od serii kradzieży, do jakich doszło w marketach w Wyrzysku, Białośliwiu i Pile. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku rozpoczęli śledztwo w tej sprawie i wkrótce, dzięki zabezpieczonym nagraniom z monitoringów, poznali wizerunek podejrzanej o kradzieże, a później odkryli jej tożsamość. Okazała się nią 34-letnia obywatelka Mołdawii. Została zatrzymana na terenie Iławy.

„Policjanci prowadząc postępowanie uzyskali informacje świadczące o kolejnych kradzieżach, za które odpowiedzialna jest ta sama kobieta” – wyjaśnia st. sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile. – „Jak się okazało, 34-latka jeździła po całej Polsce i dokonywała przestępstw w różnych miejscowościach, między innymi w Płocku, Iławie, Szamocinie czy Trzciance”.

Zatrzymana obywatelka Mołdawii wstępnie usłyszała trzy zarzuty za kradzieże dokonane w Pile, Białośliwiu oraz Wyrzysku, jednak dzięki dowodom zebranym przez policjantów zarzuty zostaną rozszerzone. W tej chwili policjanci doszukali się kilkudziesięciu kolejnych kradzieży, o które jest podejrzana kobieta. Straty, jakie wyrządziła, są szacowane na kwotę 21 tysięcy złotych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży wobec 34-latki został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 5 lat więzienia.