CBŚP nielegalny tytoń fot. CBŚP

Wielkopolska: 32 tony tytoniu i 324 krzewy konopi przejęte przez CBŚP

Zlikwidowana krajalnia i magazyn tytoniu oraz plantacja konopi – i 7 osób aresztowanych. To efekt wspólnych działań CBŚP, KAS, SG i KPP w Ostrzeszowie.

Działania były prowadzone na terenie województwa łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego i wielkopolskiego.
“Na terenie województwa opolskiego w pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się maszyny do krojenia i suszenia tytoniu” – wyjaśnia zespół prasowy CBŚP. – “W województwie łódzkim w hali ukryty był magazyn, a w nim oraz na naczepach samochodów znajdowało się łącznie ponad 32 tony tytoniu. W pomieszczeniach gospodarczych na terenie województwa mazowieckiego znajdowały się gilzy i worki z tytoniem”.

Jak oszacowali funkcjonariusze, z powodu działalności przestępców Skarb Państwa mógł stracić około 27 mln zł. CBŚP zatrzymało 5 osób i zabezpieczyło mienie wartości 235 tys. zł.

Ubocznym skutkiem prowadzonej operacji było wykrycie “przy okazji” plantacji konopi na terenie Wielkopolski. W dużej hali magazynowej rosły 324 krzewy, funkcjonariusze znaleźli tam także gotową marihuanę – i amfetaminę przy jednym z plantatorów. Ten wątek wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie – jak dotąd zatrzymano 2 mężczyzn. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Zatrzymani w sprawie produkcji tytoniu z kolei usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i karnoskarbowe. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

CBŚP

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze