Wielkopolska: 32-latek podejrzany o kradzież, rozbój i posiadanie narkotyków

policja fot. Sławek Wąchała

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o napaść na mieszkańca gminy Osiek Mały i kradzież 600 zł pod groźbą śmierci. Przed sądem stanie także jego 36-letni pomocnik.

32-latek z gminy Grzegorzew i 36-latek z gminy Koło zostali zatrzymani 9 sierpnia. „Mężczyźni grozili pozbawieniem życia i pobiciem mieszkańcowi gminy Osiek Mały, a następnie zabrali pieniądze w kwocie 600 złotych” – informują kolscy policjanci. – „Agresywny 32-latek odpowie także za rozbój na 55-letnim mężczyźnie, któremu ukradł telefon oraz za znieważenie interweniujących policjantów”.

Podczas prowadzenia śledztwa w tej sprawie okazało się, że 32-latek ma znacznie więcej na sumieniu: był poszukiwany przez prokuraturę w związku z podejrzeniami o dokonanie innych przestępstw pod koniec 2021 roku – między innymi kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, a także niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadanie przy sobie narkotyków i szarpaninę z policjantami podczas zatrzymania.

„Sąd Rejonowy w Kole przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury Rejonowej w Kole o tymczasowe aresztowanie 32-latka” – informuje KKP w Kole. – „Mężczyzna trafił do aresztu na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu za liczne przestępstwa grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności”.

Drugiemu z mężczyzn, 36-latkowi, grozi do 10 lat więzienia.