PTTK Ostrów Wlkp. Szlaki Turystyczne Południowej Wielkopolski (projekt zrealizowany w 2020 r.) fot. UMWW

Wielkopolska: 150 tys. zł dla turystyki w regionie

Pieniądze trafią do organizacji pozarządowych na realizację projektów tak dla mieszkańców, jak dla turystów. Zarząd województwa właśnie rozstrzygnął konkurs ofert.

Konkurs miał formułę otwartą i był poświęcony rozwojowi bezpłatnej, ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej na terenie Wielkopolski. Wybrano sześć ofert i to one otrzymają dotację z budżetu województwa w wysokości 150 000 zł.

– Działania realizowane wspólnie z przedstawicielami trzeciego sektora są niezwykle ważne dla rozwoju turystyki w naszym województwie – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego. – Pozwalają na tworzenie atrakcyjnej oferty spędzania czasu wolnego, umożliwiającej bezpieczne uprawianie turystyki. Realizowane projekty adresowane są nie tylko do turystów i tzw. odwiedzających jednodniowych, ale również do społeczności lokalnych. W ten sposób wpływają więc nie tylko na rozwój turystyki, ale także umożliwiają Wielkopolanom aktywny wypoczynek i poznawanie atrakcji turystycznych swojej małej ojczyzny.

Tematyka realizowanych działań będzie bardzo zróżnicowana. Lokalna Organizacja Turystyczna “Puszcza Pyzdrska” będzie prowadziła kolejny etap rozwoju infrastruktury turystycznej w Puszczy Pyzdrskiej, prowadzonej pod hasłem: „Rowerem po Puszczy”. PTTK Oddział w Ostrowie Wielkopolskim oraz PTTK Oddział w Chodzieży za te pieniądze przeprowadzą renowację szlaków pieszych i rowerowych.

Stowarzyszenie “DOM” – Dobrowska Organizacja Międzypokoleniowa z Dobrowa w gminie Kościelec chce stworzyć ścieżkę dydaktyczną po ziemi Bogumiłowej, a stowarzyszenie “LGD 7 – Kraina Nocy I Dni” z Opatówka chce wprowadzić nowe i lepsze oznakowanie Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. A Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej z Opatówka chce przeznaczyć uzyskane przez siebie pieniądze na rozwój kaliskiej kolejki wąskotorowej.

Jak z zadowoleniem zauważyli ostatnio radni sejmiku województwa wielkopolskiego, aktywność organizacji turystycznych nie słabnie, w dodatku coraz chętniej podejmują się trudnych projektów infrastrukturalnych, wymagających szeregu uzgodnień i zaangażowania środków własnych. Wszystko to sprawia, że wspieranie organizacji pozarządowych i ich inicjatyw w obszarze turystyki staje się coraz bardziej efektywne – i widoczne dla turystów w Wielkopolsce.

UMWW

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze