Wielkopolscy strażacy mieli pełne ręce roboty w sylwestrową noc

pożar skrzynki gazowej fot. OSP Wronki

Pożar drzew i pożar stogu słomy, śmietników i skrzynki gazowej. Ogniście rozpoczął się 2023 rok w Szamotułach i powiecie szamotulskim, a strażacy 31 grudnia i 1 stycznia mieli pełne ręce roboty.

Jak informuje portal „Szamotuły Nasze Miasto”, 31 grudnia około godziny 16.00 strażacy z z OSP Wronki, Amica Wronki i OSP Samołęż gasili pożar drzewa, natomiast zastępy OSP Pniewy najpierw gasiły palący się śmietnik, a po godzinie 20.00 płonącą tuję.

Około godziny 23.00 w miejscowości Psarskie w gminie Pniewy zaczął się palić stóg słomy. Ponieważ stóg był pokaźnych rozmiarów, ogień było widać z daleka. Ten pożar gasili strażacy z Pniew, Psarskiego, Otorowa, Nojewa, Podrzewia, Bobulczyna i Szamotuł. Sprawę bada policja – mogło to być celowe podpalenie lub zajęcie się od fajerwerku.

Z kolei tuż po godzinie 1.00 1 stycznia 2023 roku strażacy zostali wezwani do pożaru w gminie Wronki.
„Dwa zastępy OSP Wronki i jeden zastęp OSP Amica oraz JRG Szamotuły, pogotowie gazowe, policja, zostały zadysponowane do pożaru skrzynki przyłącza gazowego przy budynku mieszkalnym na Stróżkach gmina Wronki” – informują strażacy z OSP Wronki. – „Pożar został szybko opanowany, mieszkańcy zostali ewakuowani, a nieszczelność instalacji gazowej w skrzynce zabezpieczyło pogotowie gazowe. Osób poszkodowanych nie było”.

https://www.facebook.com/ospwronki/posts/pfbid02R6CaKKfCp2dpDzhG3sfiHtxrG21RSdaNM3DHggDextbjyo6BZNC4bvd72aSf5TiQl

Podziel się:

Ostatnio dodane: