Wielkie sadzenie lasów. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych zaprasza po sadzonki!

sadzenie lasów fot. RDLP w Poznaniu

2 i 3 października leśnicy w całym kraju zapraszają po sadzonki drzew w ramach piątej edycji akcji #sadziMY. Sadzonki będą czekać we wszystkich nadleśnictwach nieodpłatnie, a w Poznaniu także przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim.

W Polsce jest 429 nadleśnictw i wszystkie przygotowały sadzonki różnych drzew i krzewów – razem okrągły milion – które będą rozdawać w poniedziałek i wtorek 2 i 3 października między 9.00 a 15.00. W ten sposób zapraszają Polaków do ogólnopolskiego sadzenia drzew.

– Lasów nigdy nie jest za dużo – podkreśla Józef Kubica, dyrektor generalny Lasów Państwowych. – Sumiennie realizujemy założenia Krajowego Programu Zwiększania Lesistości, czyli tworzymy warunki do zwiększenia lesistości Polski do 33 proc. w 2050 r. Dążymy do tego, by Polska była jeszcze bardziej zielona. Dla dobra przyrody, dla komfortu życia Polaków, dla rozwoju naszej gospodarki.

Stoiska z sadzonkami będzie można też spotkać w centrach niektórych miast – w Poznaniu Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu będzie rozdawać sadzonki przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim na al. Niepodległości 16/18 od godziny 9.00 do 15.00.

Leśnicy radzą, żeby po odbiór drzewek przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Dzięki temu drzewka będzie można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Punkt kulminacyjny akcji #sadziMY będzie miał miejsce we wtorek 3 października na terenie Nadleśnictwa Suchedniów (RDLP w Radomiu), gdzie drzewa posadzi para prezydencka.

– Po raz piąty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy – mówi prezydent Andrzej Duda.

Źródło: RDLP w Poznaniu

Podziel się: