Wielkie Otwarcie Areny Ostrów. „Trzy dni pełne emocji i wzruszeń”

Beata Klimek fot. UM Ostrów Wlkp.

Muzyczne show z pokazem laserowym, występ duetu Mavi & Aretha, koncert Kuby Badacha i mecz Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. pełne atrakcji otwarcie Areny Ostrów zaplanowano na trzy dni: 10, 11 i 12 września.

– Z wielką radością, dumą i satysfakcją zapraszam na Wielkie Otwarcie Areny Ostrów – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – To tu kultura gra ze sportem, więc takie będzie też otwarcie obiektu, na który ostrowianie czekali tak długo.To będą trzy dni pełne emocji i wzruszeń podczas których chcemy pokazać Wam możliwości tego obiektu. Pragniemy Arenę Ostrów zaprezentować mieszkańcom naszego miasta oraz gościom, przyjaciołom Ostrowa Wielkopolskiego.

10 września zaplanowano muzyczne show z pokazem laserowym, pirotechniką sceniczną, występem grupy tanecznej oraz muzycznym popisem duetu Mavi & Aretha – skrzypaczki i saksofonistki. Ten dzień ma pokazać wszystkie możliwości Areny Ostrów, a zaproszenia na niego dostali między innymi przedstawiciele różnorodnych organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, seniorzy, przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim, służby mundurowe, w tym także strażacy ochotnicy i rady osiedli, które też otrzymają pulę zaproszeń do rozdysponowania wśród mieszkańców. Te zaproszenia to wyraz podziękowania i szacunku dla wszystkich tych, którzy poświęcają swój prywatny czas na pracę na rzecz miasta.

Drugiego dnia w Arenie Ostrów wystąpi Kuba Badach z zespołem w pełnym składzie z Orkiestrą Kameralną l’Autunno. Koncert będzie poświęcony Andrzejowi Zausze, ponieważ w tym roku mija 30. lat od tragicznej śmierci tego wybitnego artysty polskiej sceny muzycznej.

Bilety na koncert Kuby Badacha można kupić przez internet do wyczerpania puli, a w poniedziałek, 23 sierpnia, w godzinach od 14 do 18 w punkcie sprzedaży w Arenie Ostrów, również do wyczerpania puli biletów. Bilety są dostępne w cenie 20 złotych.

– Zależało nam na tym, by był to koncert, który połączy pokolenia, a więc z jednej strony nieodżałowany Andrzej Zaucha, z drugiej Kuba Badach, do którego wzdychają dziewczęta i kobiety w całej Polsce – zaznacza Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

To dwa wydarzenia muzyczne – ale podczas otwarcia Areny Ostrów będą też emocje sportowe.
– Niedziela, trzeci dzień Wielkiego Otwarcia, będzie równie wyśmienita – podkreśla Bartosz Karasiński, prezes klubu Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. – Będziemy rozpoczynać nowy sezon jako mistrz Polski. W inauguracyjnym meczu zagramy z odwiecznym rywalem WKS Śląskiem Wrocław, aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski. To będzie idealny moment, by w pięknej i szczęśliwej dla nas Areny otworzyć nowy sezon. Będzie to sezon w którym chcemy ponownie wywalczyć tytuł Mistrza Polski, ale już w obecności kibiców. Będzie to również sezon, w którym zawitamy na europejskich salonach w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ten pierwszy mecz sezonu będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem dla kibiców.

Otwarcie obiektu to dopiero początek kulturalnej jesieni w tym miejscu, jak zapewniają władze Ostrowa. W planach jest występ kabaretu neo-Nówka, koncerty Sanah, Sylwii Grzeszczak, a także wielu innych znanych wykonawców.

Organizatorem Wielkiego Otwarcia Areny Ostrów jest Ostrowskie Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego i spółką Ostrowskie Inwestycje Sportowe.

UM Ostrów Wlkp.