piątek, 23 lutego, 2024

Wielki protest rolników w Poznaniu. Mieszkańcy muszą się przygotować na wiele utrudnień

W najbliższy piątek, 9 lutego, w Poznaniu odbędzie się demonstracja rolników, która może wpłynąć na codzienne funkcjonowanie miasta, zwłaszcza w rejonie centrum. Organizatorzy protestu przewidują udział około 1000 ciągników rolniczych, które przejadą przez miasto i zakończą swoją trasę przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Alei Niepodległości.

Uczestnicy zgromadzenia będą domagać się uwagi do swoich postulatów (więcej informacji o proteście i jego powodach można znaleźć tutaj), co wiąże się z możliwymi utrudnieniami w godzinach między 10:00 a 16:00. Mieszkańcy Poznania oraz osoby planujące w tym czasie podróż do lub przez miasto powinni liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

Już od godziny 8:00 mogą pojawić się pierwsze zakłócenia w ruchu, zwłaszcza na głównych trasach wjazdowych do miasta, takich jak ulice Bukowska, Dąbrowskiego, Głogowska, Obornicka, Krzywoustego czy Królowej Jadwigi. Aby umożliwić płynniejszy przepływ pojazdów, na kluczowych skrzyżowaniach zostaną wprowadzone rozwiązania w postaci tzw. śluz, które pozwolą na zachowanie ruchu poprzecznego.

Policja będzie zapewniać stałą kontrolę nad przebiegiem konwoju ciągników, jednak kierowcy powinni przygotować się na znaczne opóźnienia i poszukiwanie alternatywnych tras. Dodatkowe komplikacje mogą wystąpić w przypadku komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Utrudnienia będą szczególnie odczuwalne na liniach kursujących przez centrum oraz na drogach prowadzących do Poznania.

Linie autobusowe z przedmieść Poznania również doświadczą problemów, gdyż konwoje ciągników będą przejeżdżać przez punkty zbiórki zlokalizowane w miejscowościach takich jak Sękowo, Niepruszewo, , , , Cerekwica, Golęczewo, Kostrzyn Wielkopolski i Trzebaw. Służby Nadzoru Ruchu MPK będą reagować na bieżące zmiany w ruchu, jednakże zaleca się pasażerom komunikacji miejskiej przygotowanie się na znaczne opóźnienia i ewentualne zmiany w rozkładach jazdy.

Mieszkańcy Poznania powinni zatem zwracać uwagę na komunikaty drogowe i planować podróże z większym wyprzedzeniem, aby uniknąć utrudnień związanych z planowanym protestem rolników.

Źródło: CZK
Strona głównaPoznańWielki protest rolników w Poznaniu. Mieszkańcy muszą się przygotować na wiele utrudnień